چند روزی است با آغاز تیر ماه رسما تعطیلات تابستانی هم شروع شد و اولین موج از این تعطیلات از امروز و فردا به راه خواهد افتاد. اما اگر نخواهیم به مقاصد گردشگری داخلی برویم، چه شهری در خارج از کشور می تواند مقصد مناسبی برای تعطیلات تابستانی ما باشد

بمبئی | هندوستان | تعطیلات تابستان | تابستان96 | جاذبه گردشگری | آگرا

بمبئی، شهر تماشایی هندوستانپرینت خبر

بمبئی، شهر تماشایی هندوستان

چند روزی است با آغاز تیر ماه رسما تعطیلات تابستانی هم شروع شد و اولین موج از این تعطیلات از امروز و فردا به راه خواهد افتاد. اما اگر نخواهیم به مقاصد گردشگری داخلی برویم، چه شهری در خارج از کشور می تواند مقصد مناسبی برای تعطیلات تابستانی ما باشد؟

معمولا وقتی نام هندوستان بعنوان یک کشور زیبا و مناسب گردشگری به میان می آید، پیش از هر چیز نام دهلی و آگرا در ذهن ما تداعی می شود؛ اما با وجود اینکه نام بمبئی را بارها و بارها شنیده ایم، اکثرا کمتر از سایر شهرهای این کشور به لحاظ توریستی به آن توجه می شود.

بمبئی

بد نیست بدانید که مومبای نام جدید این شهر از سال 1996 میلادی است و حالا کمتر کسی است که در هند با نام بمبئی آن را خطاب کند. اما بگذارید ما در این مقاله به همان نام بمبئی بسنده کنیم
ماهاراشترا نام ایالتی است که بمبئی در آن قرار دارد. حدود 13 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند، شهری که هم قطب تجاری هندوستان است هم به لحاظ جمعیت و وسعت 600 هزار کیلومتر مربعی خود از بزرگترین و مهمترین شهرهای هندوستان محسوب می شود. بعلاوه از آنجایی که بیشتر فیلم های معروف سینمای هند، بالیوود نیز در آن ساخته می شود، بسیار مورد توجه هندی هاست.
با وجود اینکه بمبئی و ایالتی که این شهر در آن واقع شده است، از تجاری ترین و اقتصادی ترین شهرهای هند بشمار می رود، اما همچنان بدلیل ازدیاد بیش از اندازه جمعیت در این شهر مردمان آن یا بسیار فقیر و یا بسیار ثروتمند هستند که طبیعتا شمار فقیرها به مراتب بیشتر از ثروتمندهاست.

بمبئی

گفتی است که بمبئی زمانی که هندوستان در استعمار بریتانیا قرار داشت، مرکز بخش حکومتی و کارهای اداری این دولت استعمارگر بود و حتی بریتانیایی ها به آن لقب دروازه هند را داده بودند.
اما می رسیم به جذاب‌ترین اطلاعات مربوط به هر شهر یعنی جاذبه های گردشگریدر ادامه قصد داریم هر آنچه در تور هند باید ببینید را به شما معرفی  کنیم:

دریاچه‌ پاوانا

در فاصله حدود 2 ساعتی از مرکز بمبئی، دریاچه بسیار معروفی به نام پاوانا وجود دارد که همواره زیباست اما زیبایی های آن در فصول بارانی بسیار چشم‌نواز تر است. شما در تور هند این امکان را دارید که با هواپیمایی دریای از بالای این پارک و منظره و چشم انداز خیره کننده آن تصویر برداری کنید و در صورت تمایل از ورزش های آبی این پارک نیز بهره مند شوید.

مارین درایو

اگر تمایل دارید در بمبئی ماشین کرایه کنید تا خودتان شخصا رانندگی کنید، حتما و حتما نام مارین درایو را بخاطر بسپارید و رانندگی در آن را نیز تجربه کنید. مارین درایو نام جاده ای بسیار زیبا و ساحلی است که بدلیل جلوه خاصی که در زمان روشن شدن چراغ هایش در تاریکی هوا دارد، در زمان استعمار بریتانیایی ها به این نام خوانده می‌شد.

لذت رانندگی در این جاده حسی لذت بخش و فراموش نشدنی به شما خواهد داد؛ یک ماشین کرایه کنید و به همراه خانوده خود از مارین درایو عبور کنید و گشتی شبانه در بمبئی بزنید.

مارین درایو

ایستگاه قطار چاتراپاتی شیواجی

شاید در ابتدا این سوال برای‌تان پیش بیاید که چرا یک ایستگاه قطار باید بعنوان یک جاذبه گردشگری معرفی شود؟ اما باید به شما بگوییم که چاتراپاتی شیواجی تنها یک ایستگاه قطار معمولی نیست.
چاتراپاتی در واقع بزرگترین ایستگاه قطار در این شهر است که آن نیز در زمان استعمار بریتانیایی ها به سبک معروف گوتیک بنا گردید. قدمت این ساختمان به سال 1897 میلادی باز می گردد و ساختش نیز حدود 19 سال به طول انجامیده است. چاتراپاتی شیواجی که حالا یکی از مهمترین پایانه ها و جاذبه های گردشگری در هند است، در فهرست میراث سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

غار فیل ها

غار فیل ها نیز از دیگر جاذبه های گردشگری بمبئی و هندوستان است که همچون پایانه چاتراپاتی در فهرست میراث سازمان جهانی یونسکو ثبت گردیده است. در صورتی که به همراه فرزندان خود به بمبئی سفر می کنید، حتما از این غار دیدنی بازدید به عمل آورید چراکه اغلب کودکان از محیط هایی مثل باغ وحش استقبال می کنند.

گرفتن چند عکس خانوادگی آن هم از نوع سلفی نیز می تواند ثبت خاطره ای لذت بخش برای شما در کنار خانوادهتان باشد.